Aká bola jeseň 2010

Aká bola futbalová jesen 2010 "A"...

Po úspešnom absolvovaní minulého ročníka, v ktorom sme v pozícii nováčika skončili na veľmi peknom 7. mieste, prišlo v kádri mužov k niekoľkým zmenám. Po skončení hosťovania odišli Juraj Beňo a Michal Horný do svojich materský klubov a náš kolektív posilnili Peter Machara a Stano Jaroš a od 6. kola Peter Hudcovský + dorastenci Hugo Domin, R. Belko.

Taktiež sa musela riešiť otázka trénera, keďže Jozef Sabadka už dávnejšie avizoval odchod kvôli pracovným povinnostiam. Napriek veľkému úsiliu sa nám nepodarilo nájsť adekvátnu náhradu a tak sme do sezóny vstúpili pod vedením dvojice Verchola – Sabadka, pokiaľ sa táto vec nevyrieši.

Po katastrofálnom vstupe do súťaže, keď sme po 6. kole boli suverénne poslední zo ziskom 1 bodu a skóre 8:18, som na podnet Jozefa Sabadku oslovil trénera Pavla Straku, ktorý sa podujal nám v tejto situácii pomôcť.

Pod jeho vedením sme v 9 zápasoch 7-krát vyhrali, raz remizovali a prehrali iba v suverénne vedúcej Beluši. S celkovou bilanciou 15 7 26 23:25 23 zimujeme na 7. mieste, o ktorom sa nám ešte v septembri ani nesnívalo. V tabuľke pravdy sme s +2 bodmi dokonca na 5. mieste, hoci ani v jednom zápase sme nehrali v kompletnom zložení. Tak bojovné a odhodlané mužstvo, hrajúce vo viacerých zápasoch v závere jesene sme tu už dávno nemali.

Za toto všetko by som Vám chcel vysloviť veľkú pochvalu a taktiež vysloviť prianie, aby sme aj v jarnej časti pokračovali v takých výkonoch, akými sme skončili jeseň, s týmto hráčskym kádrom, ktorý by sme chceli rozšíriť, nakoľko je veľmi úzky a pod vedomím rovnakého trénera.

Ešte raz by som chcel poďakovať hráčom, realizačným tímom, usporiadateľom, hlásateľovi, kameramanovi, hospodárovi a sponzorom a všetkým tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do organizovania našich podujatí v jesennej časti ročníka 2010/2011.